středa 14. prosince 2016

Výpravný válečný film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny režiséra Mela Gibsona byl nominován na 3 Zlaté glóby

Film, který podle skutečného příběhu líčí hrdinství Desmonda Dosse, který odmítl bojovat se zbraní v ruce a který byl vyznamenán kongresovou medailí cti, byl nominován v kategorii nejlepší film - drama, nejlepší herec pro Andrewa Gartfielda a nejlepší režie pro samotného Gibsona.Nominace přichází po dekádě, ve které většina Hollywoodu Gibsona bojkotovala kvůli antisemitským nadávkám policistovi při zatýkání v roce 2006 (z důvodu řízení v opilosti). Další bohatě medializovaná kauza, která ublížila Gibsonově pověsti, byla nahrávka, ve které vyhrožuje fyzickým napadením matce svého dítěte.

To, že film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny souvisí s adventismem, vedlo u velké části členů církve k pokusům vysvětlit veřejnosti fakta o Desmondu Dossovi, jeho důvodech odpírání bojovat a o denominaci, ke které patřil.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny se dostal do kin 4. listopadu. Vypráví příběh Dosse, adventisty, medika ve druhé světové válce, který odmítal bojovat a který byl oceněn medailí cti za záchranu 75 mužů v bitvě o Okinawu.