středa 25. ledna 2017

"Hacksaw Ridge" získal 6 nominací na OscaraHacksaw Ridge, film režiséra Mela Gibsona z druhé světové války o adventistovi Desmondu T. Dossovi, který odmítl bojovat se zbraní v ruce, získal 6 oscarových nominací od americké Akademie filmového umění a věd.

Do soutěže byly Akademií snímky nominovány 24. ledna. Nominaci Andrewa Garfielda z filmu Hacksaw Ridge zastínila hudební love story La La Land s Ryane Goslingem a Emmou Stoneovou, která posbírala 14 nominací, čímž se umístila na třetím místě mezi filmy s největším počtem oscarových nominací v historii výročních cen Akademie.


Ačkoliv Hacksaw Ridge vyhrál mnoho cen, včetně devíti od Australské akademie filmových a televizních uměleckých cen, nezískání ani jedné ceny filmových kritiků - Zlatého glóbu z nominací ve třech kategoriích je zklamáním.

Film Hacksaw Ridge byl kvůli svému tématu předmětem zvláštního zájmu adventistů. Vedení církve sice varovalo členy před vysokou mírou násilí a nahoty ve filmu, ale uznalo, že film představuje vážný pokus hollywoodského veterána Gibsona, vyprávět příběh Dosse, adventisty ve druhé světové válce, který odmítl bojovat a jako medik obdržel medaili cti za záchranu života 75 mužů v bitvě o Okinawu.

http://atoday.org/hacksaw-ridge-gets-six-oscar-nominations/